OKULIAROVÉ ŠOŠOVKY

Okuliarová šošovka predstavuje jedinečnú kombináciu:
 • Povrch alebo dizajn: umožňujú korekciu zrakovej vady. Pre každý problém s videním existuje jeden dizajn, napríklad: jednoohniskové a progresívne okuliarové šošovky, individuálne prispôsobené okuliarové šošovky a okuliarové šošovky na prácu s počítačom
 • Materiál: hlavná súčasť okuliarovej šošovky. Jeho výber má vplyv na estetiku, hmotnosť a odolnosť hotovej okuliarovej šošovky
 • Vrstva: po nanesení na povrch okuliarovej šošovky vylepšuje jej vlastnosti, napríklad antireflexná vrstva, vrstvy proti zašpineniu a zahmlievaniu, vrstvy chrániace oči pred slnkom atď.

 

DIZAJN

Jednoohniskové okuliarové šošovky

Optimálne riešenie pre krátkozrakosť alebo ďalekozrakosť

Vidíte perfektne veci, ktoré sú blízko, ale vzdialené predmety sa vám javia rozmazané? Potom ste s najväčšou pravdepodobnosťou krátkozraký (myopia). Alebo vidíte jasne predmety v diaľke, avšak máte problém pri čítaní. V tom prípade je príčinou s najväčšou pravdepodobnosťou ďalekozrakosť (hypermetropia). Potrebujete takzvané jednoohniskové šošovky, pretože tieto sa používajú vždy vtedy, keď potrebujete korigovať zrak len v jednej oblasti videnia.

 

Progresívne šošovky

Hladké videnie z diaľky do blízka

Ak máte viac ako 40 rokov a máte problémy s videním, pravdepodobne trpíte presbyopiou, bežnou postupnou stratou videnia do blízka. Máme však pre Vás dobrú správu: súčasný výber okuliarových šošoviek je širší ako v minulosti. Nemusíte so sebou nosiť ďalšie okuliare na čítanie, ani nosiť okuliare s bifokálnymi šošovkami rozdelenými viditeľnou čiarou.

Progresívna šošovka je šošovka, pomocou ktorej je možné vidieť ostro a bez priechodov na všetky vzdialenosti. Je vhodná pre klientov, u ktorých došlo k rozdeleniu dioptrických hodnôt do diaľky a do blízka, čo predstavuje úplne prirodzený proces s pricházajúcim vyšším vekom.

Progresívne šošovky sú vyrábané tak, že na nich nie je viditeľná žiadna deliaca línia. Predstavuje hneď dve rozhodujúce výhody: okuliare pôsobia ďaleko viac esteticky a ponúkajú ničím nerušený pohľad na oči klienta a týmto spôsobom zvyšujú komfort pri nosení a videní.

 
Riešenie pre prácu s počítačom a viac...
 

Ak radi čítate, varíte, venujete sa svojim záľubám, majstrovaniu alebo veľa pracujete na počítači, potom iste dôverne poznáte tieto problémy: napätie, unavené oči, bolesť hlavy, rýchla únava.

Dôvodom týchto problémov sú nesprávne okuliare. Je to preto, že pre videnie do blízka a na strednú vzdialenosť nemusia byť čítacie alebo progresívne okuliare dostatočné.

S čítacími okuliarmi môžte zreteľne vidieť len do vzdialenosti 40 cm. Je pravda, že progresívne okuliare vám umožňujú vidieť zreteľne na všetky vzdialenosti, avšak zóna videnia do diaľky je pomerne veľká, kým zóny videnia do blízka a na strednú vzdialenosť sú dosť obmedzené.

Ideálnym riešením sú okuliare so špeciálnymi pracovnými šošovkami. Poskytujú dostatočné a ostré zorné pole v širšom zábere do blízka. Tým pádom môžete plynule prechádzať pohľadom z dokumentu na klávesnicu a na obrazovku a zároveň vidieť, čo sa deje za monitorom.

 

FARBA A POVRCHOVÁ ÚPRAVA
 
Ochrana proti slnku
 
Samozafarbovacie šošovky
 

Vaše oči ťažko pracujú - vo dne i v noci. Neustále sa prispôsobujú meniacim sa svetelným podmienkam, ako sú šero, tiene, oslňujúce umelé svetlo alebo slnečné svetlo - to všetko bez toho, že by sme si to všimli.

Existujú však samozafarbujúce šošovky, ktoré pomáhajú našim očiam pri práci a doprajú im uvoľnené a pohodlné videnie.

Najdôležitejšie kategórie, v ktorých samozafarbujúce šošovky musia preukázať svoju kvalitu, sú rýchlosť, ochrana a farba.

 
Polarizačné okuliarové šošovky
 

Polarizačné okuliarové šošovky majú okrem ochrany pred slnečným svetlom a obmedzenia odleskov aj ďalšie funkcie. Vďaka nasledujúcim vlastnostiam budete okolitý svet vidieť čistejšie a jasnejšie:

 • Odstránenie rušivých a nebezpečných odleskov
 • 100 % ochrana pred UVA a UVB žiarením
 • Prirodzené podanie farieb
 • Redukcia intenzívneho jasu pre väčší komfort videnia
 • Čisté videnie
 • Väčší kontrast
 • Vynikajúca odolnosť proti poškriabaniu

Väčšia bezpečnosť

Vodič, ktorý šoféruje s polarizačnými okuliarovými šošovkami, má kratší reakčný čas a pri rýchlosti 80 km/h zastaví o 7 m skôr (dĺžka križovatky).

Nádherný svet

Polarizačné okuliarové šošovky zlepšujú kontrastné videnie o 75%.

 

Tónované a slnečné okuliarové šošovky

Keď uvážime, že tónovaná okuliarová šošovka nemusí nevyhnutne znamenať to isté ako slnečná šošovka, na túto otázku neexistuje jednoduchá odpoveď.

Aby ste si mohli vybrať vhodnú okuliarovú šošovku, ponúkame vám širokú škálu tónovaných okuliarových šošoviek, ktoré vychádzajú v ústrety všetkým vašim nárokom. Pri ich výrobe sa využívajú najnovšie technologické poznatky.

Farebné šošovky majú niekoľko úloh: svetlé odtiene zabezpečujú viac pohodlia pre videnie pri normálnych svetelných podmienkach; slnečné šošovky zvyšujú kontrast a poskytujú ochranu predovšetkým pred iritujúcim oslnením a nebezpečným UV žiarením.

Ponúkame vám ponúknuť širokú škálu farebných odtieňov, z ktorých si môžete vybrať vaše slnečné šošovky podľa vašej voľby v prevedení celoplošného zafarbenia šošovky alebo ako gradál.

Moderné gradálové zafarbenia predstavujú obzvlášť atraktívnu kombináciu dizajnu a funkčnosti, keďže sú najtmavšie tam, kde slnečné lúče dopadajú na šošovku - teda v hornej časti. Nezávisle od farby zafarbenia vám naše slnečné šošovky vždy poskytujú plnú ochranu pred UV a oslnením - bez obmedzenia a vo vašich dioptrických hodnotách.

 

Zrkadlové okuliarové šošovky

Ponúkajú:

 • Výbornú odolnosť voči poškriabaniu
 • Účinnosť proti nečistotám
 • Anireflexnú úpravu zo zadnej strany okuliarovej šošovky
 • Skvelý vzhľad, ktorý môže byť športový, sexi, bežný alebo elegantný.

Pokiaľ sledujete najnovšie módne trendy, môžete sa tešiť na nové štýlové zrkadlové vrstvy.

 

Antireflexná vrstva

Okuliarové šošovky s antireflexnou vrstvou odstraňujú 5 nepriateľov číreho videnia a chránia Vaše oči proti UV žiareniu. Môžete si vybrať z niekoľkých možností - každá ponúka zdokonalené vlastnosti a skvelú kvalitu.     

 
 • Odrazy - Na povrchu okuliarovej šošovky bez antireflexnej úpravy sa dopadajúce svetlo odráža priamo do oka. Pri okuliarových šošovkách s antireflexom sa svetlo neodráža, a preto ich nositelia vidia kontrastnejšie a nemusia namáhať oči. Okrem toho sú okuliarové šošovky s antireflexnou úpravou estetickejšie. 
 
 
 • Odtlačky - Okuliarové šošovky s antireflexoml majú vrstvu, ktorá odpudzuje vodu a mastnotu. Preto sú odolné proti znečisteniu a odtlačkom a ľahko sa čistia. 
 
 • Škrabance - Neviditeľné vrstvy odolné proti poškriabaniu zabraňujú opotrebovaniu a vzniku drobných trhliniek, ktoré spôsobuje každodenné nosenie a zaisťujú jasnejšie videnie. 
 
 • Prach - Pri utretí bežnej okuliarové šošovky vzniká na jej povrchu záporný statický náboj, ktorý priťahuje prachové čiastočky. Na povrchu okuliarových šošoviek s antireflexom sa záporný náboj nevytvára, preto sa na ňom nelepí prach.
 
 • Kvapky vody - Povrch okuliarovej šošovky s antireflexnou vrstvou odpudzuje vodu a zabraňuje tak jej zachytávaniu. Voda vytvára malé kvapky, ktoré z šošovky ľahko stekajú. Na štandardných okuliarových šošovkách sa voda rozlieva a zachytáva sa na povrchu.

 

V našom portfóliu vám vieme ponúknuť taktiež aj okuliarové šošovky proti zahmlievaniu, ktoré ocení každý nositeľ hlavne v zime a okuliarové šošovky s najnovšou antireflexnou úpravou, ktorá selektívne filtruje škodlivé modro-fialové svetlo a poskytuje tak trvalú ochranu pre zdravie Vašich očí.

 

MATERIÁL

Plastové alebo minerálne okuliarové šošovky?

 

Okuliarová šošovka je zázrakom vedy! Je vyrobená z materiálu, ktorý musí byť dokonalý: priehľadný, čistý, číry a s homogénnou štruktúrou. Navyše musí byť vyrobená z materiálu, ktorý si vyžaduje najvyššiu možnú presnosť vo výrobe a pri spracovaní. Šošovka by mala tiež ponúkať ochranu pred UV žiarením aj bez farebnej úpravy a vyžadovať jednoduchú starostlivosť.

Takže ktorý materiál je ten správny pre vás? To záleží od vašich osobných požiadaviek: Mali by okuliare byť ľahké, pretože uprednostňujete okuliare v jemnom prevedení? Alebo je pre vás dôležitejšia nenáročná údržba a vysoká pevnosť? Plastové alebo minerálne šošovky - tu sa dozviete viac o rozdieloch medzi nimi.

 

Ľahké a tenké: plastové okuliarové šošovky

Plastové šošovký sú ľahké, čo sa týka ich váhy, a teda sa môžu použiť do extrémne jemných okuliarových rámov. Špeciálne povrchové úpravy zabraňujú nežiadúcim odrazom a chránia šošovky pred poškriabaním. Avšak plastové šošovky si vyžadujú väčšiu starostlivosť ako minerálne okuliarové šošovky.

 

Pevné ale ťažké: minerálne okuliarové šošovky

Niektorí nositelia okuliarov stále dôverujú osvedčenej kvalite minerálnych šošoviek. Tak krehké, ako sklo len môže byť, sú prekvapivo pevné a odolné. Výhodou je aj nenáročná starostlivosť a odolnosť voči poškriabaniu. Avšak ťažšia váha šošovky môže byť nevýhodou. Napriek ich pevnosti sa môžu minerálne šošovky vyštiepiť alebo v krajných prípadoch rozbiť.

 

Okuliarová šošovka s indexom 1,5

Obyčajná a ekonomicky výhodná okuliarová šošovka. Je určená všetkým nositeľom okuliarov, ktorí chcú mať klasické, ekonomicky výhodné okuliarové šošovky.

 • Ľahšia ako sklenená okuliarová šošovka
 • Na nízke korekcie
 • Do všetkých okuliarových rámov Nylon a okuliarovýách rámov s rámčekom (nevhodná do rámov bez rámčeka)

Okuliarová šošovka Airwear

Ultra ľahká okuliarová šošovka , odolná voči nárazom, vhodná pre aktívny životný štýl. Sú vhodné najmä pre deti a športovcov.

 • Ideálna okuliarová šošovka do všetkých situácií, pretože je veľmi odolná proti nárazom.
 • Veľmi ľahká okuliarová šošovka na každodenné komfortné nosenie a ostré videnie
 • Pri výrobe tejto okuliarovej šošovky sa využíva špeciálna technológia so zníženou spotrebou vody, ktorá umožňuje recykláciu odpadového materiálu.
 • Úplná ochrana proti UV žiareniu
 • Na všetky korekcie
 • Do všetkých okuliarových rámov Nylon a okuliarových rámov s rámčekom (nevhodná do rámov bez rámčeka)
Okuliarová šošovka s indexom 1,6
Tenká okuliarová šošovka vhodná do všetkých situácií
 • Tenká, veľmi komfortná okuliarová šošovka s veľmi dobrými optickými vlastnosťami
 • Na všetky korekcie
 • Do všetkých typov rámov
 • Úplná ochrana pred UV žiarením
 • Tieto šošovky sú určené všetkým nositeľom okuliarov, ktorí chcú mať okuliarové šošovky, na ktoré sa môžu spoľahnúť

Okuliarová šošovka s indexom 1,67

Je vhodná pre všetkých nositeľov okuliarov, pre ktorých je dôležitá elegancia a móda a ktorí chcú mať výrobok na vysokej technologickej úrovni.

 • Tenká, veľmi nenápadná okuliarová šošovka na vysokej technologickej úrovni
 • Táto estetická okuliarová šošovka dokonale dopĺňa štýl nositeľa okuliarov
 • Na všetky korekcie vrátane najslabších
 • Túto okuliarovú šošovku možno použiť do všetkých typov rámov. Odporúča sa najmä do rámov bez rámčekov.
 • Úplná ochrana pred UV žiarením

Okuliarová šošovka s indexom 1,74

Okuliarová šošovka na vysokej technologickej úrovni,ideálna na silnú korekciu zraku. Je vhodná pre všetkých nositeľov okuliarov, ktorí chcú mať výrobok na vysokej technologickej úrovni a kladú dôraz na estetiku. Je vhodný pre nositeľov so silnou korekciou vrátane presbyopických pacientov.

 • Najrovnejšia a najtenšia okuliarová šošovka na trhu (o 50 % tenšia ako štandardná okuliarová šošovka)
 • Veľmi ľahká – už žiadne odtlačky na nose alebo za ušami
 • Lineis znamená dokonalú estetiku pre krátkozrakých (myopia) a ďalekozrakých nositeľov (hyperopia), pretože nemení tvar oka (obmedzenie efektu zväčšovania oka)
 • Úplná ochrana pred UV žiarením
 • Lineis je vhodný do okuliarových rámov s úplným rámčekom a okuliarových rámov Nylor. Novinka na rok 2012: Nové zloženie Lineis 1.74 je kompatibilné s rámami bez rámčeka. Vyžiadajte si tieto okuliarové šošovky u svojho očného optika. Nespoznáte, že nosíte okuliare.

Trivex

Je materiál, ktorý prekonáva štandardné plastové okuliarové šošovky a poskytuje lepšie vizuálne výhody a spokojnosť nositeľov. Tento všestranný materiál je ideálny pre vŕtané rámy a vhodné aj pre ďalšie druhy okuliarových rámov.

 • 6x pevnejší
 • Ideálny pre vŕtané rámy
 • O 19% ľahší
 • Blokuje 100% UV žiarenia